Bitwa Grunwald: armia polsko-litewski porażka rycerzy Zakonu krzyżackiegoRano tego dnia, dwa duże oddziały znajdowały się twarzą w twarz na polu bitwy. Jeden z nich był pod dowództwem Wielkiego Mistrza Zakonu krzyżackiego Urlich von Jungingen. Ich rywalami wystąpiły połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa litewskiego, na czele z królem Władysław Jagiełło i jego brat Vitautas. Według kroniki, dzień był ciepły i słoneczny. Bitwa trwała zaledwie kilka godzin, ale niskie były one zbyt liczne. Wieczorem, na polu bitwy było pełno trupów. Dane statystyczne dostarczone przez historyków, twierdzi, że krzyżackiego Zamówienia stracił między 200 i 400 Rycerzy rycerzy zakonu krzyżackiego i innych 8.000 żołnierzy, podczas gdy twoi wrogowie stracili między 4000 i 5000 żołnierzy. Ale ostatnie badania pokazują, liczba niskich różne sposoby.

Najstraszniejsza bitwa w regionie

Najstraszniejsza bitwa w regionieBitwa Grunwaldu znany również jako pierwsza bitwa Танненберга i Bitwa o Żalgiris. Pole bitwy było na terenie zespołu klasztornego państwa Теутонического zakonu, na równinach pomiędzy trzema miejscowościami: Stębark (Танненберг), Łodwigowo (Ludwikowice, Lidwigsdorf) i Grunwald.Bitwa była wynikiem długiej wojny między dwoma walczących sił. Теутонический zakon przybył do Prus w 1230 roku, a jego rycerze zdobyli te tereny wraz z innymi regionami należącymi do Wielkiego герцогству Litwy i Królestwa Polskiego. Wojna z Теутоническим orderem rozpoczęła się w 1409 roku z powstaniem, które miało miejsce w Самогитии, regionie, okupowanym przez тевтонами. Bunt został sprowokowany przez wojska Байтаутаса.

4000 żołnierzy Północnej Europy walczyli w krwawej i nieznanej bitwie w 1250 roku Î.hr.  Галайкос, астурес i Кантабриан rzucają wyzwanie Imperium Rzymskiego: legendarna bitwa na górze Медулио

Gdy konflikt zaostrzył się, Jungingen poprosił króla Polski z dala i nie wspierać Litwę. Jagiełło odmówił, więc Wielki Mistrz zdecydował się na atak na Królestwo Polski. Теутонический zakon zniszczył zamek Добжинь nad Wisłą i zdobył Bobrowniki i inne miasta. Próby negocjacji z Теутоническим rozkazem zawiedli, więc obie strony przygotowani do bitwy.Polsko-litewskie siły przygotowali swoją strategię z końca 1409 roku. Król Polski i wielki książę Litwy zdecydowały, że ich wojska będą atakować najważniejszy zamek i stolicy Теутонического zakonu: Marienburg (Malbork). Niemniej jednak, działania тевтонских sił w końcu doprowadziły do bitwy, która rozegrała się na pobliskiej równinie. Grunwald.It nie można obliczyć liczbę żołnierzy w obu armiach. Jednak historycy przypuszczają, że na Теутонической stronie może być około 21 000 osób i, być może, 29 000 wśród polsko-litewskich sojuszników. Wielki mistrz Теутонического zakonu stracił życie podczas bitwy: został pochowany w zamku Мариенбурга. Z czasem Grunwald stał się jednym z niewielu walk w tym regionie Europy, które są ważne, choć historia opisuje to nieco inaczej.

Siła reklamy

Bitwa Grunwald jest jednym z najbardziej popularnych wydarzeń w polskiej historii. On stał się prawdziwie jednym z symboli odwagi i zwycięstwa polaków. Po bitwie, żołnierze wrócili do walki przeciwko mury zamku Malbork (Marienburg w języku niemieckim). Aplikacja Marienberg miało miejsce między 25 lipca i 19 września roku 1410 roku i zakończył się porażką armii polsko-litewski. Marienberg, obecnie jest to największy średniowieczny zamek z cegły na świecie, i jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCOLa bardziej słynnego obrazu, związane z historią bitwy, monumentalne dzieło, Jan Matejko. Matejki, który żył w XIX wieku, a w centrum jego obrazy postawił Vitautas, nie Jogaila. Artysta, jest, Wielkiego Księcia Litwy, jakby to serce armii sojuszników, podczas gdy Jogaila nawet nie pojawia się na boisku.

Siła reklamy

Scena, która pojawia się w tym filmie odpowiada teorii historyków Uniwersytetu Jaguelónica, co pozwala przypuszczać, że w bitwie pod Grunwald wojska polsko-litewskie były to działania książę litewski Vitautas, że by wygrał wojnę dzięki swoje umiejętności i strategii. Po ii Wojnie Światowej, nowa przez historyków zaczął pisać o swojej wiary w to, o ważnej roli, jaką odgrywa Jogaila do walki, tworząc w ten sposób historię, która bardziej przypomina legendy lub baśni reklamy. Mimo to, kilku naukowców wciąż trwa walka, aby dowiedzieć się prawdy historycznej tej walki.

Siła legendy

Każdego roku polacy przeprowadzają rekonstrukcję bitwy obok Grunwaldem. To jedno z najważniejszych letnich wydarzeń związanych z historią Polski. Kilka dni później podobne zdarzenie dzieje się w Malborku. Czasami głównym gościem uroczystości jest obecny wielki mistrz Теутонического zakonu, zamieszkały w Wiedniu, Austria.

Na polach Grunwaldu znajduje się muzeum poświęcone walce, a naukowcy wciąż szukają groby i szczątki żołnierzy, którzy walczyli tam. Pogrzeb tego typu odkryto w pobliżu kaplicy na samym polu bitwy. Jednakże, istnieje jeszcze wiele tajemnic, które trzeba wykopać, związanych z bitwą Grunwaldu.