Lato jest już powoli za drzwiami, więc zbliża się ostatnia szansa na pozbycie się nieestetycznych żylaków, które u kobiet szczególnie w tym okresie niepotrzebnie obniżają samoocenę. Która kobieta nie chciałaby mieć pięknych nóg w kostiumie kąpielowym.Żylaki lub przewlekła niewydolność żylna to długotrwały proces, który pogarsza się bez terminowego leczenia. Najpierw pojawiają się małe pajączki, potem nieestetyczne, kręte struktury, bolesne w dotyku, a następnie może wystąpić zaburzenie odżywiania kończyn dolnych i szereg powikłań.

Oprócz widocznych żył ludzie najczęściej

Oprócz widocznych żył ludzie najczęściejSkarżą się na uczucie napięcia i ciężkości kończyn dolnych, szczególnie wieczorem po popołudniowym wysiłku i upale. Z czasem dodaje się obrzęk wokół kostek, a na ostatnim etapie może wystąpić ciemne zabarwienie skóry i stwardnienie goleni. Czasami pojawiają się nawet przerażające wrzody. Ale to nie musi być reguła. Wiele osób cierpi na ból nóg bez widocznych oznak, że jest to żylaki.Główną przyczyną żylaków jest do 80% dziedziczność. Styl życia, nadwaga i zatrudnienie również odgrywają rolę.

Ludzie, którzy wspierają swoją pracę, częściej cierpią na żylaki niż inni pracownicy. Ciąża jest kolejnym czynnikiem ryzyka, w którym dochodzi do mechanicznego ucisku żył miednicy, a następnie znacznych wahań hormonalnych. To samo dotyczy menopauzy. Choroba może czasami wystąpić również u pacjentów z zakrzepicą żył głębokich, wadami wrodzonymi układu żył głębokich, po operacji i urazem, gdy może wystąpić stan zapalny, wyjaśnia MUDr.OTA Schütz, główny lekarz kliniki Wiedeńskiej w Pradze.Wystarczająca aktywność fizyczna jest najlepszą prewencją.

Ale jeśli dana osoba ma już żylaki, lepiej unikać sportów ze statycznymi obciążeniami, takimi jak podnoszenie ciężarów, a także jazda konna. W tych sportach ciśnienie w żyłach znacznie wzrasta, a krążenie żylne jest ograniczone. Natomiast odpowiednie jest pływanie lub jazda na rowerze.Zapobieganie żylakom może również prowadzić zdrowy tryb życia, odpowiednią dietę lub odpowiedni schemat picia. Podczas długotrwałego siedzenia pomocne jest promowanie lepszego krążenia krwi w kończynach dolnych poprzez ćwiczenie ich, na przykład, okrężnymi ruchami nóg.

Dobrze jest też robić sobie przerwę na 10-15 minut

Dobrze jest też robić sobie przerwę na 10-15 minutKażdego dnia i podnosić nogi.Stopy korzystają również z prysznica z naprzemienną ciepłą i zimną wodą, gdy zimna woda zawsze musi się kończyć. Podczas siedzenia zaleca się, aby nie kłaść stopy na nodze. Przede wszystkim kobiety powinny unikać połączonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych z estrogenami i palenia.W każdym razie ludzie powinni natychmiast skontaktować się ze specjalistą żylnym przy pierwszych objawach trudnościach lub już widocznych żylakach.

Kompetentny i doświadczony lekarz jest zwykle ważniejszy niż wybrana metoda leczenia.Prawidłowa diagnoza jest podstawą.Trudności nie zawsze mogą odpowiadać wielkości żylaków, dlatego wymagane jest badanie przez specjalistę. Zaletą specjalistycznych klinik naczyniowych jest doświadczenie, jakość personelu, a jednocześnie instrumentacja.Badanie za pomocą kolorowego ultradźwięku dupleksowego o wysokiej czułości i rozdzielczości szczegółowo pokaże, jak naprawdę wygląda z naczyniami klienta. Ultradźwięki mogą odróżnić zdrową żyłę od chorego zarówno funkcjonalnie, jak i anatomicznie.

Pomoże to znaleźć początek uszkodzenia żył, a także zaplanować precyzyjnie ukierunkowaną operację. Wszystko to jest nieinwazyjne i bezbolesne, z możliwością powtórzenia tego badania w dowolnym momencie, wyjaśnia główny lekarz Schütz.Na podstawie tego badania specjalista zaleci pacjentowi najskuteczniejsze rozwiązanie, które gwarantuje mu i późniejszy szybki powrót do zdrowia.Wskazane jest wykonanie operacji w taki sposób, aby żylaki nie powróciły, a zatem nie wymagały ponownej operacji.

Nie można wyeliminować ani chirurgicznie, ani laserowo, jednak przy wysokiej jakości pracy chirurga i zmianie stylu życia ryzyko to można również zminimalizować, zauważa MUDr. Schütz.Po zabiegu natychmiast kąpać.Nie zawsze rozwiązanie problemu żylaków wymaga interwencji. Na początku choroby często wystarczają pończochy uciskowe i zmiany stylu życia.Leczenie zaawansowanego stanu żylaków może być różne.W mojej klinice używam wszystkich obecnie dostępnych nowoczesnych metod, które regularnie łączę.

Oczywiście predyspozycji do rozwoju żylaków

Oczywiście predyspozycji do rozwoju żylakówNależą do nich techniki cewnikowania, terapia laserem i częstotliwością radiową, skleroterapia lub popularna flebektomia. Niezastąpioną rolę w rozległym żylaku nadal odgrywa operacja oparta na zasadach chirurgii naczyniowej. Procedura jest wykonywana ambulatoryjnie, więc w dniu operacji klient może wrócić do domu wyjaśnia dr Schütz, który wykonuje setki operacji rocznie w swojej klinice.Leczenie laserami.W leczeniu żylaków bardzo silny laser diodowy do cewnikowania dożylnego jest już standardem.

Który jest mniej bolesny i, co najważniejsze, znacznie silniejszy niż poprzedni ze względu na długość fali 1470 nm. Jego przewaga technologiczna nad poprzednimi laserami polega na zmianie kierunku wiązki laserowej z pierwotnej liniowej na bieżącą wiązkę promieniową.Na rynku istnieje inny nowoczesny laser, który oprócz okrągłego działania promieniowego dodatkowo poprawia sferyczne działanie promieni, co prowadzi do wzmocnienia efektu. Ten najnowszy, a zatem najwyższej jakości laser działa przy długości fali 1550 nm.

Procedura z tym laserem nie tylko zmniejsza ból, ale po zabiegu nie ma również nieprzyjemnych siniaków, które pojawiły się w procedurach ze starszym typem lasera, potwierdza OTA Schütz, dodając metody laserowe nie są zgodne z jakością i długowiecznością wyniku dzięki szybkiej metodzie zamykania częstotliwości radiowej, która jest również bezpieczną metodą cewnikowania dożylnego w leczeniu żylaków.Innym możliwym sposobem leczenia żylaków jest skleroterapia.

Piankowa za pomocą specjalnej igły do żyły wprowadza się specjalną pianę, która skleja ze sobą ściany naczynia i stopniowo następuje jego całkowite wchłonięcie.Wykonujemy tę metodę w klinice od 1996 r., ale tylko w wyjątkowych przypadkach, biorąc pod uwagę możliwe ryzyko związane z tą metodą dodaje główny lekarz Schütz.