Jak raz jedna noc złego snu może dodać do zwiększenia masy ciała, utraty mięśni

Jak raz jedna noc złego snu może dodać do zwiększenia masy ciała, utraty mięśniSkąpstwo tylko jednej nocy snu może mieć bardziej znaczące — i natychmiastowe skutki, oprócz uczucia osłabienia i apatii na następny dzień. Według nowego, małego nauki, kiedy ludzie forgo właśnie jedna noc ich zwykłego ilości snu, ich ciała doświadczają zmiany które mogli zwiększyć przyrost masy ciała i utratę mięśni.

W badaniu, które zostało opublikowane dziś (aug. 22) w czasopiśmie Science zaliczki dla przemysłu naukowcy obserwowali zmiany w tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej u 15 zdrowych młodych ludzi w odpowiedzi na utratę snu.

Po tym, jak mężczyźni spędzili jedną noc, nie śpiąc, naukowcy odkryli oznaki, że tłuszcz i mięśnie odpowiedział przeciwstawne sposoby, powiedział główny Autor badania, Dr Jonathan Седернаес, pracownik naukowy oddziału endokrynologii w Północno-Zachodnim uniwersytecie Fajnberg school of medicine w Chicago. A mianowicie, organizm zwiększył swoją pojemność do przechowywania tłuszczu, podczas gdy szkieletowych mięśni wykazały oznaki zwiększenia siły przebicia.

Nie jest jasne, jak szybko te zmiany w tłuszczu i mięśni zdarzają się, kiedy sen jest zakłócony, lub http://polskiezdrowie-pl.pl jak mogą wpływać na metabolizm, jeśli utrata snu w dłuższym okresie czasu, niż jedna noc, obserwowana w badaniu, Cedernaes powiedział Live Science. Ale zmiany mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego wcześniejsze badania wykazały związek między zmianami circadian rytmy i zwiększonym ryzykiem cukrzycy typu 2 i otyłości, powiedział. Circadian zmiany rytmu mogą wystąpić, na przykład, u ludzi, którzy robią wymienną pracy lub tych, którzy z chronicznym zaburzeniami snu.

Spać w centrum uwagiSpać w centrum uwagi

Badanie przeprowadzono w laboratorium snu Уппсальского uniwersytetu w Szwecji, gdzie Седернаес pracował w katedrze neurologii. Piętnaście zdrowych młodych mężczyzn, których średni wiek wynosi 22 lata, wzięło udział w badaniu, w którym wzięło udział śpiące w laboratorium próbek krwi i tkanek pobranych po każdej nocy. Wszyscy uczestnicy powiedzieli, że zwykle spali od 7 do 9 godzin na dobę.

Tak więc, w pierwszą noc badań mężczyźni powinni byli zrobić dokładnie to: spali w laboratorium snu około 8,5 godzin.

Ale na drugi dzień mężczyzny albo znowu normalnie zaśnięciem, albo byli “nocnego czuwania”, wzywając symulować reakcje organizmu na zmianę pracy lub bezsenność. W tym przypadku światło w pokojach uczestników przetrwał całą noc, i mężczyźni musieli pozostać w łóżkach i nie zasnąć w ciągu 8,5 godziny. Kilka tygodni później mężczyźni wrócili do laboratorium jeszcze na dwie noce, aby powtórzyć procedurę. Jedyna różnica była w tym, że na drugi dzień mężczyźni, którzy normalnie spali po raz pierwszy, byli nocnego czuwania i na odwrót.

Gdy badacze analizowali próbki tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej, wzięte u mężczyzn po nieprzespanej nocy, zauważali zmiany w ekspresji Genu i białka. Zmiany te zapewniają devidence zwiększonego rozpadu mięśni szkieletowych i zwiększoną pojemność, aby utrzymać tłuszczu, w porównaniu z normalnym sen, powiedział Cedernaes. (Ekspresja Genu odnosi się do tego, włączony lub wyłączony gen.)

Jednym z mechanizmów prowadzących do zmian, które zaobserwowali naukowcy, mogą być wahania poziomu hormonów, w tym kortyzolu, hormonu wzrostu i testosteronu, powiedział Седернаес. Niektóre z tych zmian hormonalnych mogą również prowadzić do zmiany w circadian rytmach osoby, które mogą wyrzucić procesy metaboliczne organizmu z akcji, wyjaśnił.

Uzyskane wyniki wykazały również, że w przypadku chwilowej utraty snu białek mięśni szkieletowych mieli obniżoną zdolność używać cukru we krwi jako paliwa. To może wyjaśniać, dlaczego utrata snu z biegiem czasu może zmniejszyć zdolność człowieka kontrolować poziom cukru we krwi, co prowadzi do cukrzycy, powiedział Cedernaes.Tak więc, w pierwszą noc badań mężczyźni powinni byli zrobić dokładnie to: spali w laboratorium snu około 8,5 godzin.

Frank Shire, neurolog i dyrektor programu medycznego Хронобиологии w Brigham i kobieta szpitalem Boston, który nie zajmował się badaniami, wysoko ocenił kompleksowe metody analityczne stosowane w badaniu. One pozwoliły uzyskać nowe wyobrażenie o istocie ograniczony snu na masy mięśniowej i tłuszczu, powiedział.

Naukowcy odkryli zmiany w genach, które wpływają na circadian zegar w mięśniach i tłuszczu, a także тканеспецифические zmian metabolicznych drogach, powiedział Szer. Live Science.

Przyszłe badania są niezbędne do zbadania, w jakim stopniu obserwowane zmiany związane z ograniczeniem snu, a nie z nocnym oświetleniem mężczyzn, co również może mieć wpływ na circadian system w organizmie, powiedział Szer.

Zaznaczył, że badanie ma ograniczenia. Na przykład, to było małe badanie, w którym wzięło udział tylko młodzi Kaukaski mężczyźni, którzy kiedyś nie spałem całą noc. Wyniki powinny być również potwierdzone u kobiet i u osób w różnym wieku i różnych ras, a także u osób z otyłością i cukrzycą, powiedział Szer. Podobne metody analityczne powinny być również wykonane u ludzi po tym, jak oni badali kilka nocy sen ograniczenia, dodał.