Otto Dix " portret la periodista Sylwia von Harden”Budowa Neues Romanisches Haus został ukończony w Berlinie w 1901 roku. Nowy Dom w stylu Romańskim, która jest również określana Jako Zweites Romanisches Haus. Drugi Dom Powieści). Pierwsza partia dzieci Romanisches Haus. Pierwszy dom Romans został zbudowany pięć lat temu, na rozkaz cesarza Wilhelma II. słynny architekt Franz Schwechten, członek Akademii sztuk pięknych I Akademii budowlanej, był odpowiedzialny za projekt obu struktur znajdujących się w dzielnicy Mitte w berlinie, i został stworzony głównie w stylu neorómano. Jako pierwsza partia dzieci Romanisches Haus, tak, że Nowy Romanisches Haus charakteryzuje się neoromańskim stylu, ozdobione mozaiką, marmurowe kolumny i kominki, a także kolorowe witraże w oknach.

Romanisches Kawiarni

Szczególne znaczenie dla historii kultury Berlina nadawało szczególnie Neu-Романишес-House, bo to właśnie w nim otrzymał słynne kawiarnie Романишес – Miejsce spotkań intelektualistów i artystów,Romanisches Kawiarni najwybitniejszych przywódców okresu. Przesiadywali tam pisarze, artyści, aktorzy, reżyserzy, dziennikarze, krytycy. W kawiarni Romanisches również byli ci, którzy znany i widoczny, to nie było tak, ale miałem nadzieję dowiedzieć się, z kim warto poznać.

Kawiarnia Romanisches było nie tylko miejscem spotkań artystów, ale i źródłem inspiracji. Kawa stanowi tło i zamiast kilku zdjęć m.in Dziewczyny, kawiarnia Romanisches Lessera Ury 1911 i kawiarni Romanisches Urlicha Neujahra 1932 roku. Ale przede wszystkim, to było natchnienie, Otto Dix, jednego z głównych przedstawicieli nowego, tak, pisząc portret Sylwii Harden tło.

Otto Паус

Otto Dix, nasceu em 2 z dezembro 1891 em Unternhaus na Alemanha, na família dwóch wzorach. Od najmłodszych lat bał się, że jego kreatywność i wdzięk profesora desenho da escola decidiu staną się artystą. Depois z receber uma worku estudos, foi w stanie studiować malarstwo na escola artystycznego w Dreźnie, onde assistiu às Galerias Zwinger e estudou pracy antigos mestres. Otto ПаусTym bardziej, że istotny wpływ Albrechta Dürera na Art-Dix nie ma.Em Drezno szanse, głównie dzieł impresjonizmu i ekspresjonizmu. Jak publicações Friedricha Nietzsche, między coisas outras, a Ciência Alegre, Zaratustra, człowiek, arcyludzkie impressionaram muito. Em 1912, ainda fez lub popiersie Fryderyka Nietzschego, który jest balançando lub filozof.

W czasie Pierwszej wojny światowej Otto Dix nie był byłym wolontariuszem. Podczas as batalhas, criou muitos desenhos, w zasadzie nie kurs ekspresjonizmu, lub osoby i kubizmu, który odnosi się do spraw wojskowych. Jak ele mesmo admitiu: “wojna foi uma coisa desagradável, ale mimo Factors affecting uptake and Toxicity, também o dostępie do informacji, że coś tak potężnego . De ненхума манейра mógł stracić иссо”.

Nova Trzeźwy

Depois da warra, continuou seus estudos Na Dresden Academy of Arts e conheceu lub ruch artystyczny tak Nova sim (ela. Neue Sachlichkeit). Lub nome desta nova direcção w ciągłym niemieckim sztuce lub historyk tak sztuka Gustaw Хартлауб. A nova essência deveria być uma resposta ao ekspresjonizm. Artyści, którzy криам neste novo kurs queriam esforçar-włosy realizm. Jego prace często тинхэм umysł tym przyrodnik lub satyryczne, i компанхэм umysł certo swego rodzaju komentarz do niemieckiego realidade após do Pierwszej wojny światowej. Em maio 1923, Hartlaub enviou uma list aberta AOS artyści, museus i kupcy, którzy korzystają po raz pierwszy lub termos “Neue Sachlichkeit”. Em list, informou a seus plany zorganizować wielką wystawę sztuki współczesnej alemão. Chciałbym przyspieszyć prace daqueles artystów, które w ostatnich latach nie foram wychowywane nem lub Brazylia NEM lub ekspresjonizm, a têm był używany z prostych meios expressão stanowić реалию, реалидаде beton. Z acordo com Hartlaub, esses hodowców foram leczono George Грох i Otto Dix. Девидо do przeszkody financeiros, na wystawie zostało zrobione, nie tak dużo, ledwo em 1925. Um ano mais późno, deeks desenhou um od seus znane portrety: portret lub Sylvii tło Гогенцоллерн.

Muszę rysować!

Sylvia фундо Harden był ciekawą postacią swojego czasu. Jej prawdziwe imię Sylwia Bottom Halle. Przyjął stałe przydomek tła, bo to wyglądało bardziej jak arystokratycznie. On z Hamburga. Napisał w wielu niemieckich gazetach “two two volumes of Poetry” i został uznany osobowością w gronie intelektualistów. Ona należała do tych postaci, które ROM The romanisches kawiarni.

Gdy Otto Dix spotkał się na ulicy, powiedział: “muszę narysować dla ciebie. Jestem jedynym. Jesteś przedstawienie epoki!Sylwia powiedziała: “chcesz narysować moje oczy, duże uszy, długi nos, duże ręce, krótkie nogi i duże stopy, wszystko, co trzyma ludzi раздвинутыми?” Jednak artysta miał na myśli nie piękno, a człowieka, który zrobił Sylwia von Harden 20-letni symbol. Dziennikarz zgodził się namalować jej portret, ale pod jednym warunkiem-laski nie będą jej ozdobą. W odpowiedzi artysta nie tylko nie ozdobił swój model, ale i postać перерисовал.
W obrazie odpornych na czerwono-różowy, widzimy, Sylvie, siedząc. Twoje biuro, gdzie można zobaczyć pudełko papierosów, zapałki i szklankę, nie wystarczy, znajduje się w rogu kawiarni.

Z wnikliwej analizy, zobaczysz, swoje imię i nazwisko zapisane w port-samoloty i logo Republiki Weimarskiej w zapałki.