Wszystko, co musisz wiedzieć o chirurgii gruczołu krokowegoDzięki osiągnięciom technologicznym w medycynie dzisiaj problemy z prostatą mają chirurgiczne rozwiązania, które nie niosą ryzyka impotencji lub nietrzymanie moczu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o chirurgii gruczołu krokowego

Zdjęcia grupy Chiron

On wchodzi w skład narządów płciowych męskich, ma haveasipp.com wielkość orzecha włoskiego i znajduje się tuż poniżej pęcherza moczowego i otacza cewkę moczową. Mówimy o prostacie, żelazie, o której zwykle przypominamy sobie, gdy doświadczamy trudności z oddawaniem moczu lub, wręcz przeciwnie, nietrzymanie moczu. Dziś czyścimy wszystkie wątpliwości dwóch najczęstszych zaburzeń z nim związanych i mających chirurgiczne rozwiązanie: łagodny rozrost (HBP) i raka.

Łagodny rozrost gruczołu krokowego

Mężczyzna, w średnim wieku i z częstym oddawaniem moczu, zarówno w dzień jak i w nocy, przypadkową pilnością lub ostrym zatrzymaniem moczu, jest silnym kandydatem na ГБП, chorobą, która dotyka 80% mężczyzn w wieku powyżej 70 lat i 25% w wieku od 40 do 50 lat.

Czynniki ryzyka

Nadwaga, siedzący tryb życia oraz nadmierne spożywanie tłuszczów zwierzęcych i alkoholu (ponad 50 g / dzień) są związane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju HBP. Dlatego wskazane jest, aby zwiększyć spożycie owoców i warzyw, ćwiczenia fizyczne i zmniejszenie spożycia alkoholu.

Leczenie chirurgiczne

Leczenie chirurgiczneMetody chirurgiczne nie jest w pełni usuwa się gruczoł, a zwiększają przepływ, który przechodzi przez nią. Istnieje kilka metod, ale najniższy poziom komplikacji, dostępna pacjenta, to zielony laser, minimalnie inwazyjne трансуретральное leczenie, w którym potężna energia lasera przekazywane przez włókno, unicestwia tkankę gruczołu krokowego.

Korzyści, które oferuje mężczyźnie w stosunku do tradycyjnej otwartej operaci:

– mniejsze krwawienie;

– zmniejszenie ryzyka nietrzymanie moczu i impotencja (mniej niż 1%);

– krótszym czasie sondy i logowania i

– małe komplikacje.

Rak gruczołu krokowego

Jest to najbardziej popularne wśród europejskich mężczyzn, a ich częstość wzrasta wraz z wiekiem. W większości przypadków choroba przebiega bezobjawowo we wczesnych stadiach lub ma objawy, takie jak trudności w oddawaniu moczu, charakterystyczne dla rozrostu gruczołu krokowego, z którym mogą współistnieć.

Czynniki ryzyka

Wiek, otyłość, palenie tytoniu, rodzinna historia i zakażenia przenoszone drogą płciową.

Wczesna diagnostyka, klucz

90% przypadków wykrytych w roku w Hiszpanii, uleczalne dzięki temu, że są one wykryte na wczesnym etapie. Dlatego u mężczyzn w wieku od 40 lat, pożądane jest, aby przejść badania urologiczne, nawet jeśli dolegliwości nie występują.

Dla mężczyzn z rodzinną historią raka gruczołu krokowego wymaga starannego monitorowania, przy częstych wizytach urologa z wcześniejszego wieku.

Leczenie chirurgiczne

Leczenie chirurgiczneObecnie leczenie chirurgiczne raka prostaty nie stosuje się ma leczniczy charakter. Składa się on z całkowitym usunięciu gruczołu krokowego i wszystkich otaczających tkanek, w ten sposób, aby po usunięciu w organizmie nie pozostało ani śladu guza.

Minimalnie inwazyjne techniki chirurgiczne systemu Da Vinci oferuje ogromne korzyści dla człowieka w porównaniu z tradycyjną otwartą operacją:

– lepsze zachowanie urinary континентальности erekcji i potencji;

– mniej dyskomfortu, bólu i powikłań pooperacyjnych;

– mniejsze ryzyko krwawienia i mniejsze blizny i

– naprawa i powrót do normalnego życia szybciej –